#ReservedForXmas

Spotul campaniei de Crăciun a brandului Reserved de anul acesta poartă semnătura regizorului Gordon von Steiner, cunoscut pentru numeroasele sale colaborări în lumea modei, creator al unor campanii publicitare atât pentru branduri mass-market precum H&M, precum și pentru branduri de lux precum Bottega Veneta sau Louis Vuitton.

Campania Reserved are drept protagoniști câteva top modele: Irina Shayk, Jon Kortajarena, Jourdan Dunn și Adwoa Aboah, precum și o serie de influenceri din patru țări: Zuzanna Bijoch (@bijochzuzanna), Marta Dyks (@martadyks) și Borys Starosz (@borysstarosz) din Polonia, Bonnie Strange (@bonniestrange), Swantje Paulina (@swalina) și Kosta Williams (@kosta_williams) din Germania, Marcus Butler (@marcusbutler) și Patricia Manfield (@patriciamanfield) din Marea Britanie, Diana Korkunowa (diana_korkunova) și Karina Istomina (@diamond_april) din Rusia.

Spotul de Crăciun, filmat în stilul fotografic al anilor 1960, are ca fundal sonor faimoasa melodie specifică sărbătorilor de iarnă ”Jingle Bells”.

Colecția pentru femei promovată prin această campanie este inspirată din stilul anilor 1980 și 1990, cu accente ultramoderne, elegante. Designerii brandului au pus accent pe o varietate de texturi, printre care Lyrez, piele ecologică, catifea, dantelă. Colecția pentru bărbați este inspirată de stilul britanic – costume casual de culoare indigo, polovere polo și pantaloni clasici.

Foto: Reserved

Spread the love

RELATED POST

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.